W dniu do 17 września br. przyjechali do Warszawy członkowie wielu organizacji obronnych, m.in. związków strzeleckich, bractw kurkowych oraz uczniowie klas mundurowych na I Zlot Organizacji Proobronnych „Tobie Ojczyzno”. Związek Strzelecki wystawił pododdziały min. z Sycowa, Świdnicy, Strzegomia, Szydłowca, Stąporkowa, Bydgoszczy, Łodzi, Węgrowa, Radomia, Częstochowy, SOK Beliniak, Skierniewice, Nakło i Raszyn oraz zaprzyjaźnione klasy mundurowe. Podczas uroczystego apelu przed Grobem Nieznanego Żołnierza oddali hołd ofiarom I i II wojny światowej. W czasie zlotu działalność zainaugurowała Federacja Organizacji Proobronnych której jesteśmy członkami. Chwila po zakończeniu uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza była okazją do zrobienia wielu pamiątkowych zdjęć z udziałem Komendanta ZS st. insp. Romana Burka oraz Prezesa FOP gen. Packa. Uroczystości zakończył piknik na terenie AON w Rembertowie. Wśród wielu atrakcji była m.in. nauka strzelania, gdzie strzelcy z oddziału sycowskiego bardzo dobrze wypadli a jeden z nich kadet Edward Bąk okazał się najlepszym strzelcem tego dnia. Dodatkowo można było obejrzeć wystawę broni, pokazy musztry paradnej, sztuk walki , wysłuchać koncertu orkiestry wojskowej. Swoje stoiska wystawiło wiele instytucji wojskowych oraz grupa szturmowa Oddziału ZS Świdnica. I Zlot Organizacji Proobronnych „Tobie Ojczyzno” był swoistą manifestacją gotowości organizacji strzeleckich, do obrony kraju w przypadku agresji, a także chęci do włączenia się w obronę terytorialną, w powiatach i gminach.