W wielu miejscach w Polsce w dniu 11 listopada lub w przed dzień, a nawet po trwały uroczystości i koncerty, w których brali czynny udział Strzelcy i Orlęta ZS.

11 listopada w Strzegomskim Centrum Kultury oraz w niedzielę 13 września w Jaroszowie sekcja artystyczna Związku Strzeleckiego wystawiła program artystyczny „Nie pytaj o Polskę”. Była to historyczna podróż przez dzieje walk o niepodległość Rzeczypospolitej opatrzona komentarzem i akompaniamentem mniej oraz bardziej znanych utworów patriotycznych i wojskowych

Uroczystość ta była również okazją do wręczenia Brązowych Odznak Strzeleckich Związku Strzeleckiego za strzelanie, a także dyplomów i wyróżnień.

Podczas Koncertu w Jaroszowie Burmistrz Strzegomia Pan Zbigniew Suchyta uhonorował Oddział Strzegom Granitowym Sercem Polski.

Art. B. Kołodziej, zdjęcia własne