Urodziłem się w Radomiu 23.04.1962 r. Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Inżynierskiej im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, a także kursów i szkół w resorcie spraw wewnętrznych RP, emerytowanym majorem. W okresie PRL działaczem Konfederacji Polski Niepodległej i opozycji antykomunistycznej. Nieprzerwanie od pierwszego marszu strzeleckiego Radom-Laski wspieram Związek Strzelecki w tym zakresie. Pasjonuję się historią, sportem, podróżami, książkami i polityką. Jako członek Związku Piłsudczyków w Radomiu biorę udział w rekonstrukcjach historycznych 1 Pułku Piechoty Legionów który był najstarszym pułkiem piechoty II RP i nawiązywał do tradycji Pierwszej Kompanii Kadrowej. Zajmuję się także organizacją jubileuszowych i okolicznościowych wydarzeń związanych z ważnymi wydarzeniami naszej Ojczyzny, m.in. w szkołach i innych środowiskach.

Nowy Komendant Oddziału im. Tadeusza Brzęka Osińskiego w Radomiu, mł. insp. ZS Sławomir Sońta obecnie także piastuje funkcję zastępcy przewodniczącego w Komisji Historycznej do Spraw Symboliki Strzeleckiej i Tradycji Związku Strzeleckiego.  Kolega Sławek ma jeszcze wiele innych zalet, ale to może już innym razem.

Można z cała pewnością powiedzieć „właściwy człowiek na właściwym miejscu”.

art: Roman Burek