W wigilię Święta Wojska Polskiego w niedzielę 14 sierpnia 2016 roku strzelcy z plutonu Jaroszów Oddziału Strzegom Związku Strzeleckiego zorganizowali uroczystość związaną z 96 rocznicą Bitwy Warszawskiej. Na zaproszenie Komendanta Oddziału swoją obecnością obchody zaszczyciła liczna delegacja z Jednostki Poszukiwawczo – Ratowniczej BARYT, na czele z Komendantem jednostki st.sierż Janem Kuskiem, ze Stanisławowa wraz z pocztem sztandarowym, delegacja 108 Wrocławskiej Drużyny Starszoharcerskiej „Czerwonych Beretów”, a także przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kłodzku kpt. Jacek Wisłocki, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaroszowie dh. Zdzisław Belica, Sołtys wsi Jaroszów Zbigniew Kołodziej oraz członkowie wspierający Oddziału. Msze Świętą, z asystą pocztów sztandarowych wystawionych przez JPR BARYT oraz Związek Strzelecki, celebrował ks Marek Krysiak, proboszcz Parafii pw św Jana Chrzciciela w Jaroszowie. Po Eucharystii Strzelcy, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Jaroszowa udali się pod tzw. Grotę Dziadków, przy której odbyła się część zasadnicza uroczystości, którą rozpoczęło złożenie meldunku przez dowódcę uroczystości sekc.ZS Błażeja Kołodzieja Komendantowi Oddziału Strzegom sierż.ZS Emilowi Kołakowskiemu. Po przeglądzie pododdziału odegrany został hymn Rzeczypospolitej Polskiej. Następnie odczytany został Apel Pamięci Oręża Polskiego, na koniec zaś Komendant Oddziału wręczył dyplomy osobom oraz instytucjom współpracującym z Oddziałem. Po części oficjalnej Strzelcy oraz zaproszeni goście udali się na poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Jaroszowie. Miłą niespodzianką okazał się tort, który strzelcy otrzymali od pani Marii Kierko – członka wspierającego Oddziału, oraz koordynatorkę formowanych Orląt.