Zbliża się 25. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa.
Prywatne wiejskie muzeum zaprasza z tej okazji na ogólnopolskie i międzynarodowe wydarzenie.

W 1936 roku Aleks Mazur i Paweł Słodczyk, członkowie Związku Strzeleckiego i Związku Powstańców Śląskich z Koszęcina, obeszli Polskę dookoła. Przeszli ponad 3 i pół tysiąca kilometrów, zebrali potwierdzenia w ponad 290 miejscowościach, odwiedzili między innymi Poznań, Gdynię, Warszawę, Bydgoszcz, Toruń, Lwów, Zaleszczyki, Przemyśl, Rzeszów, Kraków, byli u Tadeusza Bora Komorowskiego w Świrzu.

Od dwóch lat podążamy ich tropem w poszukiwaniu śladów ich wyprawy, ale też wspomnień o osobach, miejscach, instytucjach, organizacjach, które spotkali na swojej drodze. W tym roku, zgodnie z tematem Europejskich Dni Dziedzictwa, odkrywamy krajobrazy Polski 1936 roku i ich współczesne oblicza.

Szczegóły wydarzenia w materiałach.

zaproszenie na wyprawy EDD 2017  << pobierz PDF